ismail koc online terapi

Online Terapi Nedir?

Online psikolojik danışmanlık ve psikoterapi  son zamanlarda zorunluluktan dolayı ortaya çıkan ve hızlıca yayılan bir yöntemdir.

Bu alanda çalışan uzmanlar,  uzun süredir almak istedikleri birkısım eğitimleri birçok sebepten dolayı  online olarak alıyorlardı. Psikolojik destek almak isteyenler ( hasta-danışan) de aşağıdaki veya daha farklı  özel sebeplerden dolayı online psikolojik destek almak istiyorlardı. (more…)

Read More

Kadın Kocasına Neden Bağırır?

Kızgın olmak, mutlu olmak gibi herkeste varolan bir duygudur. Hem de zaman zaman kendimizi korumak için ihtiyaç duyduğumuz bir duygudur. Kızgınlık sonrası bağırmak, hakaret etmek ise bu duyguya bağlı ortaya çıkan davranışlardır.

Kızgınlık veya öfke bizde var olan bir duygu iken bağırmak veya hakaret etmek sonradan öğrenilen davranışlardır. (more…)

Read More

Aranan Kişi Olmak

Her geçen gün artan nüfus, hızla çoğalan bilgi ve gelişen teknoloji den dolayı profesyonel insanlara duyulan ihtiyaç artmaktadır. Eskiden her konuda az-çok bilgisi olan insanlar popülerdi. İnsanlar veya kurumlar bu her konuda bilgisi olan insanlara ihtiyaç duyar onlara danışırlardı. Oysa günümüzde en az bir konuda tam olarak uzmanlaşmış insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. (more…)

Read More

Eşim Beni Anlamıyor

Evliliklerde eşlerin birbirlerini “eşim beni anlamıyor” diye suçlamaları sıkça görülüyor. Aynı zamanda çocuklar anne-babasını, anne-baba da çocuğunu “beni anlamıyor” diye suçlamaktadır. Amir memurunu memur da amirini “beni anlamıyor” diye şikâyet etmektedir. Ne oluyor da herkes karşısındakini beni anlamıyor diye suçlamaktadır.

(more…)

Read More